Hledat

Hrdá Korsika

Putování ostrovem krásy a nespoutané přírody

Vydejte se s námi za poznáním úchvatných korsických měst a vesniček jako Bonifacio, oblast Calanche zapsanou v UNESCO nebo třeba Napoleonovo rodiště, město Ajaccio. více

Korsika je nazývána ostrovem krásy a oprávněně! Tento malý ostrov ve Středomoří vám nabídne nekonečně mnoho zážitků. Divoké útesy čnící nad místními plážemi, stovky strážních věží na pobřeží, téměř liduprázdné přírodní scenérie a korsickou hrdost zdejších měst a vesnic. Zní to lákavě? Korsiku si prostě zamilujete!

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy na Sardinii. Přejezd do přístavu Santa Teresa Gallura a plavba trajektem na ostrov Korsika. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: BONIFACIO

Tento den vás čeká návštěva nejjižnějšího města na ostrově, Bonifacia. Toto město, ležící na útesu, bylo po staletí ohrožováno nájezdy Janovanů, Aragonců a dokonce i pirátů. Svou čest si ale ubránilo. Při prohlídce jeho historické části budete svědky velkého odhodlání dřívějších obyvatel, které se do něj navždy otisklo. Uvidíte schodiště krále Aragonského, navštívíte překrásnou citadelu a dokonale dochované románské kostely. Úzké uličky lemované vysokými kamennými domy vás dovedou až k výhledu na nedalekou Sardinii.

3. den: ALÉRIA, kostel SAINT MICHELE DE MURATO a BASTIA

Dopoledne vás čeká výjezd na sever ostrova. První zastávkou bude městečko Aléria. Tady prozkoumáte ruiny římského fóra, které vám ukážou svou antickou historii. Další, v pořadí druhou zastávkou bude malebný, orientálně působící kostel kostel San Michele de Murato. Následně se plynule přesunete do přístavního města Bastia.

shutterstock_642737158-kopie

4. den: ANGLICKÉ KASKÁDY, CORTE

Čtvrtý den nahlédnete do vnitrozemí ostrova. Velmi příjemnou procházkou se dostanete k Anglickým vodopádům. Zdejší malá jezírka s křišťálovou hladinou si budete vychutnávat nejen při koupání, ale také při slunění na vyhřátých kamenech. Poté vás čeká krátký přejezd vlakem do města Corte. Toto hrdostí proslulé město je právem nazýváno srdcem či duší Korsiky. Na místní univerzitě studoval i Napoleonův otec.

5. den: SPELUNCA, PORTO, CALANCHE

Den začnete průjezdem dvěma soutěskami Scala di Santa Regina a Spelunca. Následně vás uvítá malebné město Porto. Najdete zde spoustu kaváren, menších obchůdků, restaurací a dokonalou oblázkovou pláž, na které si odpočinete. Závěrem dne se vydáte do skalní oblasti Calanche, která je na seznamu UNESCO. Skalní útvary z oranžové či růžové žuly i útesy spadající přímo do moře mají bizarní tvary připomínající zvířecí hlavy a lidské postavy. Popusťte uzdu své fantazii a prozkoumejte další část překvapující Korsiky.

6. den: CARGÈSE, věž TOUR DE LA PARATA, hlavní město AJACCIO

První zastávkou tohoto dne bude město Cargèse. Dodnes zde žijí potomci Řeků a právě v tomto, dávnou historií opředeném městě, bude vaše první zastávka. Poté se přesunete ke strážní věži Tour de la Parata, která připomíná šachovou figurku. Odtud budete moci pozorovat Krvavé ostrovy. Název souostroví se odvozuje od slova Sagonarri (černá krev), tedy barvy, kterou ostrovy získávají za příznivých klimatických podmínek při západu slunce. Závěrem dne přesun do hlavního město Ajaccia.

shutterstock_4172189201

7. den: Volný den ve městě AJACCIO

Užijte si volný den ve městě Ajaccio zcela podle svého! Ajaccio je elegantní a živé město, které vás okouzlí v záři slunečních paprsků svou atmosférou a pohodou přímořského života. V celém Ajacciu je cítit duch nejslavnějšího Korsičana Napoleona Bonaparte. Ve městě uvidíte hned několik soch, které jeho památku oslavují. Za návštěvu stojí i místní muzea a trhy.

8. den: FILITOSA, CAMPOMORO, SARTÈNE

Dopoledne se vydáte k nalezišti menhirů, do Filitosy. Poté se plynule přesunete do oblasti Campomoro, jedné z nejdivočejších částí korsického pobřeží. Pokud nebudete chtít odpočívat na prázdných oblázkových plážích, můžete se vydat prozkoumat úchvatné okolí. Místní cesty lemují ohromné skalní útvary, mezi kterými nese mořský vánek příjemnou vůni borovic. Občas můžete mít prostě pocit, že procházíte zahradou osázenou sochami. Závěr dne strávíte večerní prohlídkou města Sartène.

shutterstock_1098616592

9. den: PROPRIANO, SAINTE LUCIE DE TALLANO, COL DE BAVELLA

V dopoledních hodinách si prohlédnete město Propriano. Toto přístavní městečko je uchycené na skalách a pyšní se strhující atmosférou jednoho z typických korsických měst. Další zastávkou bude městečko Sainte Lucie de Tallano, kde na vás dýchne klid a všudypřítomná korsická hrdost. Vnitrozemí opustíte v oblasti Bavella, kde projedete sedlem Col de Bavella. Je to nejvýše položený horský průsmyk na Korsice a prochází jím jeden z nejkrásnějších trekkingů světa. Poté podvečerní přejezd na Sardinii a ubytování v oblasti Santa Teresa Gallura.

10. den: ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

POZNÁMKA:

  • Minimální počet účastníků: 20.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Pořadí navštívených míst může být změněno.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

  1. skalní oblast Calanche chráněná UNESCO
  2. přímořská města s dokonalými plážemi
  3. koupání u vodopádů
  4. hlavní město Ajaccio, rodiště Napoleona Bonaparte
  5. skvělou gastronomii s lahodným vínem

Kompletní ceník

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627