Hledat

Turistika na Gran Canarii

aneb pěšky přes duny, hory a moře

O Kanárském ostrově Gran Canaria jste nejspíše již slyšeli. Možná jste ho i navštívili, ale dost možná neprochodili pěšky. My ano a hodně nás to bavilo! Řekli jsme si proto, že vás na pár parádních pěších túr, pokud budete mít chuť, vezmeme s sebou 🙂 více

Jak už je uvedeno v podtitulku, na našem aktivním zájezdu si užijete pouštní romantiku v dunách na břehu Atlantiku. Vězte, že pozorovat západ slunce v dunách u Maspalomas, nebo ve skalistých horách je úžasný zážitek. Nejvyšší vrchol Pico de Las Nieves dosahuje výšky 1949 m n.m. Vezmeme-li tedy v potaz, že jde takřka od moře, tak kaňony a horské scenérie jsou jedno velké “vau”!

Co nás ještě na Gran Canarii hodně bavilo, tak rozdíl mezi jihem s písečnými dunami, teplem a suchem a severem ostrova. Tady si zase, v oblasti městečka Agaete, připadáte jako někde na skotském pobřeží. Na severu ostrova jsme si užili i lehkého adrenalinového zážitku v přírodních bazénech Atlantiku, kde jsme měli štěstí na příliv s pořádnými vlnami.

Troufnu si říci, že pokud navštívíte Gran Canarii, tak že vás bude bavit a budete se možná i opakovaně vracet, stejně jako my 🙂

Viva Gran Canaria!

Mgr. Tomáš Hubka – autor zájezdu

 

Program

0. den: POZVÁNKA

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Gran Canarii. Transfer do hotelu a ubytování v oblasti Maspalomas.

2. den: Pouštní duny a moře

Nekonečný písek a ticho, nekonečné obzory nad Atlantikem, velbloudí karavany… atmosféra, jak vystřižená z knihy Karla Maye. V podvečer se vydáte na pohodovou procházku po pláži s majákem v zádech, koupání při západu slunce a dobrý drink na promenádě v některém z místních barů. Tento kout Kanárských ostrovů nabízí úžasnou atmosféru a zcela jiný prožitek z pěší turistiky, než na který jsme my Středoevropané zvyklí.

Ubytování v oblasti Maspalomas.

3. den: Kaňony a horská údolí v oblasti Mogán

Od moře nastoupáte výškové metry k horské vesničce Casas de Veneguera autobusem, a poté se ponoříte do horských údolí na jihozápadě ostrova. Vězte, že výhledy jsou zde neskutečné. Po horské romantice sjedete do přístavu Mogán a užijete si parádní pláže, promenády a přístav, kde v bezpočtu restaurací servírují to, co místní rybáři naloví. Nejen láska, ale i poznání jiných kultur prochází žaludkem 🙂

Ubytování v oblasti Maspalomas.

4. den: Kaňon Los Cemicalos a La Palma a Las Palmas de Gran Canaria

Túra v kaňonu Los Cemicalos bude předehrou před městskou turistikou v hlavním městě Las Palmas de Gran Ganaria. Ať chcete nebo ne, i města k našemu životu a poznání patří. Věříme, že nebudete litovat – katedrála, staré město, místní kolorit… A těm, kterým by se do víru “velkoměsta” opravdu nechtělo, tak si mohou užít odpočinkového dne. Třeba se oddat slunění na pláži či relaxu na lehátku u hotelového bazénu.

Ubytování v oblasti Maspalomas.

5. den: Tejeda a monumentální Roque Nublo

Skalní formace Roque Nublo a Roque Bentayga se tyčí nad hlubokými údolími v centrální části Gran Canarie. Obvyklým místem pro výstup k těmto monumentům je horské městečko Tejeda, naprosto právem zařazené na seznam nejkrásnějších měst Španělska. My nejprve pokoříme Roque Nublo, následně ho obejdeme a posléze seběhneme přímo na náměstí v Tejedě. Dle chuti a nálady se občerstvíme a pokocháme výhledy na Roque Nublo – vězte, že ty výhledy jsou opravdu fantastické. No a pak už nezbývá než odebrat se na kutě a těšit se na další den 🙂

Ubytování v oblasti Tejeda.

6. den: Posvátná Roque Bentayga

Po Roque Nublo si v šestém dni střihnete posvátnou Roque Bentayga. Expozice ve zdejším infocentru vás blíže zasvětí do tajů této horské oblasti. Pod úpatí skály vede pohodová pěšina a odměnou vám opět budou parádní výhledy. Při následné hřebenové túře si vychutnáte atmosféru horských městeček a dobrou kávu s výhledy, které se snad nikdy neomrzí…

Ubytování v oblasti Agaete.

7. den: Z Agaete po divokém pobřeží a koupání v přírodních bazénech Atlantiku

Severní pobřeží Gran Canarie je přesný opak jihu ostrova – šťavnatě zelená údolí a horské svahy padající do Atlantiku. Také divoké útesy, velké mořské vlny a k tomu romantika rybářských vesniček… My jsme si oblíbili Agaete a parádní túru na divokých útesech. Svůj sportovní výkon můžete završit koupelí v přírodních bazénech, přímo ve vlnách Atlantiku. Pokud budete mít štěstí na silný příboj a dostatek odvahy, bude o neskutečný zážitek vystaráno 🙂 Ostatní čeká pohoda promenády, barů, restaurací či kryté pláže u přístavu.

Ubytování v oblasti Agaete.

8. den: ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.

POZNÁMKA

  • Minimální počet účastníků: 20.
  • Změna programu vyhrazena.
  • Pořadí navštívených míst může být změněno.

NÁROČNOSt

Délka jednotlivých etap se pohybuje v rozmezí 10 – 15 km. Vedeny jsou po písčitých a kamenitých cestách a pěšinách s místním značením. Co do náročnosti, tak se jedná o středně těžkou turistiku. Je třeba počítat s tím, že na řadě túr se nevyhnete stoupání a klesání, a to i v horském terénu.

Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je lehká treková bota s dobrou podrážkou. Doporučujeme skládací trekové hole a vhodné sportovní oblečení.

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.
ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

  1. rozmanité túry v poušti, hlubokých údolích a kaňonech Gran Canarie
  2. koupání v Atlantiku v době, kdy se doma ještě nosí čepici a rukavice
  3. relax ve vyhřívaných hotelových bazénech
  4. horská a rybářská městečka s jedinečným "genius loci"
  5. výbornou gastronomii - co se zde naloví, to se i sní :-)

Kompletní ceník

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627