Hledat

Františkovy Lázně

Ozdravný pobyt v lázeňském městě

Pojeďte s námi objevit krásu nejzápadnějších lázní České republiky a vyzkoušet si léčebnou sílu jedinečných přírodních pokladů Františkových Lázní. Příjemným zpestřením odpočinkového pobytu pro vás mohou být zdejší noblesní kavárny, výtečné restaurace nebo se s námi můžete vydat na některý z nabízených fakultativních výletů. více

Nádherné město s klasicistní architekturou, procházky v lázeňských kolonádách a parcích, ochutnávka františkolázeňských oplatek a především kouzlo minerálních pramenů používaných při léčebných procedurách. To vše vás čeká na našem pobytovém zájezdu ve Františkových Lázních, ve městě s dvousetletou tradicí léčby mnoha onemocnění.

Program

Františkovy Lázně

Malebné Františkovy Lázně založil v roce 1793 císař František I. Habsburský a k jejich založení přispěl Dr. Bernhard V. Adler, jenž byl jmenován prvním zemským lázeňským lékařem. Františkovy Lázně jsou proslulé především svými 21 léčivými prameny s teplotou od 9 do 11°C, které již 200 let hojně pomáhají v léčbě celé řady onemocnění. Pro léčení se využívají výhradně místní přírodní léčivé zdroje v té nejvyšší kvalitě, dodržují se tradiční léčebné postupy a zároveň se aplikují metody nejmodernější medicíny.

A s čím vším vám mohou místní prameny pomoci? Zdejší léčebné procedury využívají pacienti s nemocemi pohybového ústrojí, srdce, krevního oběhu či gynekologickými problémy. Ve Františkových Lázních se léčí také neplodnost, nemoci trávicího ústrojí, nervového systému a onemocnění kůže jako je například atopický ekzém nebo lupénka. Lázně navštěvují i pacienti po onkologických léčbách či zájemci o preventivní léčebnou kúru. Kromě pramenů má blahodárné účinky na zdraví také zdejší čisté ovzduší, které je jedním z nejčistších v České republice.

Zajímavosti o Františkových Lázních

Františkovy Lázně si oblíbila i celá řada slavných osobností a umělců. Jedním z nich byl básník J. W. Goethe, který se do lázní zamiloval a opakovaně je navštěvoval. Prohlásil o nich, že jsou jedním z nejkrásnějších míst v srdci Evropy. Symbolem města je socha chlapce s rybou v rukách, ke které se váže zajímavá místní legenda. Žena, která se sochy chlapce dotkne, prý do roka otěhotní. Zda je tato legenda pravdivá ale bohužel s jistotou nevíme.

shutterstock_1321389215

Termíny a ceny

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
Rezervovat

14. 9. – 19. 9. 2021

5 nocí

polopenze

autobusem

Akce

záloha 2 500 Kč / osoba
(při nákupu zájezdu do 30.06.2021)

9 690,-

Rezervovat

HOTELY

 • Spa & Kur Hotel Harvey

  ČESKÁ REPUBLIKA

  DETAIL

  Komfortní čtyřhvězdičkový hotel Spa & Kur Hotel Harvey se nachází v centru Františkových Lázní, obklopený rozlehlým parkem. Hotel nabízí wellness služby a širokou nabídku léčebných procedur. Odpočinete si zde například v relaxačním bazénu s vířivkou a masážními tryskami, sauně či parní lázni... více

Informace o dopravě najdete na stránce hotelu

 • Spa & Kur Hotel Harvey

  ČESKÁ REPUBLIKA

  DETAIL

  Komfortní čtyřhvězdičkový hotel Spa & Kur Hotel Harvey se nachází v centru Františkových Lázní, obklopený rozlehlým parkem. Hotel nabízí wellness služby a širokou nabídku léčebných procedur. Odpočinete si zde například v relaxačním bazénu s vířivkou a masážními tryskami, sauně či parní lázni... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. 21 léčivých pramenů
 2. krásnou architekturu a příjemnou atmosféru lázeňského prostředí
 3. volný vstup do hotelového bazénu, finské sauny a fitness
 4. procházky po kolonádách s ochutnávkou lázeňských opatek
 5. jedno z nejčistších ovzduší v České republice
 • OSADA KLADSKÁ – ŠVÝCARSKÁ PERLA UPROSTŘED SLAVKOVSKÉHO LESA

  Vydejte se s námi do nádherné přírody osady Kladské, přezdívané perla uprostřed Slavkovského lesa díky své zástavbě v Tyrolsko alpském stylu. Projděte si naučnou stezku, která začíná na okraji rezervace Kladské rašeliny. Trasa není náročná, za to velmi rozmanitá. Vede přes Kladský rybník či přes významné vodní dílo Dlouhá stoka. Uprostřed močálů a lesů se nachází lovecký zámeček, který je dominantou celé osady, vystavěný ve švýcarském horském stylu. Na trase se seznámíte s historií, faunou a flórou Slavkovského lesa.

 • KARLOVY VARY A HISTORICKÉ CENTRUM CHEBU

  Navštivte s námi světoznámé lázeňské město Karlovy Vary, založené Karlem IV. ve 14. století. Při procházce Mlýnskou, Vřídelní a Tržní kolonádou můžete ochutnat některý z 15 vřídelních pramenů s léčebnými vlastnostmi nebo tradiční karlovarské oplatky. Po prohlídce architektury malebných Karlových Varů, hostujících každoročně Mezinárodní filmový festival, se přesunete do Chebu, jednoho z nejstarších a nejcennějších měst naší republiky. Zde uvidíte Chebský hrad s Černou věží i starobylé náměstí, jehož symbolem se stalo seskupení 11 středověkých domů, nesoucí název Špalíček. Tyto kupecké domy ze 13. století v sobě mísí gotické, renesanční i barokní prvky a jsou jednou z nejzajímavějších památek historického města Cheb.

 • Přírodní rezervace SOOS

  PŘÍRODNÍ REZERVACE SOOS

  Unikátní přírodní rezervace SOOS, přezdívaná český Yellowstone, v sobě skrývá pozůstatky slaného jezera, které se v průběhu doby přeměnilo v rašeliniště a minerální slatiniště. Naučná stezka vás provede v tomto rozsáhlém rašeliništi, kde spatříte bahenní vývěry z minerálních pramenů a čistého oxidu uhličitého. Kromě vulkanické činnosti se můžete v rezervaci setkat také s chráněnými živočichy a rostlinami. A proč se rezervaci SOOS přezdívá právě Yellowstone? Zdejší krajina je pokrytá žlutou a bílou vrstvou minerálních solí, která tomuto místu dodává ráz měsíční krajiny.

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Kontaktujte nás

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627