Hledat

Divoká Madeira

Pro turisty tělem i duší

Myslíte si, že vás Madeira už ničím nepřekvapí? Patříte-li k rozeným turistům, vydejte se s naším zkušeným průvodcem objevit tento ostrov ze zcela jiné perspektivy. více

S námi poznáte Madeiru, jaká bývala kdysi. Krásná, hrdá, divoká, svobodná a bez turistů. Prozkoumáte málo objevené turistické trasy, kam vás jiné cestovní kanceláře nikdy nevezmou. Zažijete blízkost strmých skal a horských masivů, objevíte zapomenuté levády, nadechnete se opojně vonícího vzduchu třetihorních vavřínových lesů a shlédnete impozantní dravost Atlantiku, kterou neúnavně dobývá rozeklané pobřeží Madeiry.

 

Program

1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy do hlavního města Madeiry Funchalu, transfer do hotelu. Ubytování.

2. den: SEVEROZÁPAD OSTROVA

Výchozí bod: Ribeira da Janela
Cílový bod: Ribeira da Janela
Stupeň obtížnosti: středně těžká trasa
Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 10 km (přibližně 4 hodiny)

Po snídani úvodní schůzka s průvodcem a sdělení bližších informací k programu celého zájezdu. Poté odjedete autobusem na severozápad ostrova Madeira. Odtud se vydáte po krásné levádě Ribeira da Janela. Cestou uvidíte úžasné výhledy na terasovitá políčka, tunely a příjemná místa k odpočinku. Návrat zpět stejnou cestou. Poté zastávka ve vesnici Seixal na severním pobřeží a koupání na písečné pláži, kterou znají jen místní obyvatelé.

3. den: CENTRÁLNÍ HORNATÁ OBLAST OSTROVA

Výchozí bod: Boca da Corrida
Cílový bod: Curral das Freiras
Stupeň obtížnosti: těžká trasa
Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 7 km (přibližně 3,5 hodiny)

Dnešní den započnete výjezdem k sedlu Boca da Corrida. Cesta vede po neobyčejné horské trase s úchvatnými výhledy na centrální masiv směrem k vrcholu Pico Grande. Poté následuje prudký sestup do vesnice Curral das Freiras (Údolí jeptišek) a cestou zpět zastávka na vyhlídce Eira do Serrado.

Možnost prodloužení výletu o výstup na horu Pico Grande (dle aktuální situace a konzultace s průvodcem).

4. den: POBŘEŽÍ

Výchozí bod: Pico do Facho
Cílový bod: Arco de São Jorge
Stupeň obtížnosti: středně těžká trasa
Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 5 km (přibližně 2,5 hodiny)

Nejdříve se vydáte na vyhlídku Pico do Facho s úžasným výhledem na přistávací dráhu mezinárodního letiště a město Machico. Krátká túra vede vyprahlou krajinou směrem k městečku Caniçal. Poté se přesunete do městečka Porto da Cruz s vyhlídkou na majestátní Orlí skálu, možnost občerstvení. Na závěr dne se vydáte na krátký pobřežní trek v odlehlé častí ostrova, v oblasti Arco de São Jorge.

5. den: VOLNÝ DEN

Volný den s možností fakultativních výletů – bližší nabídku Vám představí průvodce na místě.

6. den: JIHOZÁPADNÍ ČÁST OSTROVA

Výchozí bod: Prazeres
Cílový bod: Fajá da Ovelha
Stupeň obtížnosti: lehká trasa
Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 10 km (přibližně 4 hodiny)

Dnes se vydáte autobusem na nejzápadnější a turisty opomíjený mys Ponta do Pargo. Zastavíte se na monumentální vyhlídce v blízkosti majáku, dále již bude následovat túra podél jedné z nejvýznamnějších levád na ostrově – Levada Nova. Odpočinková trasa vede eukalyptovými lesy a zemědělskou krajinou s výhledy na oceán. Cestou zpět navštívíte malebnou vesničku Jardím do Mar.

Divoká Madeira - pěší turistika pro seniory - foto 3

7. den: VNITROZEMÍ

Výchozí bod: Bica da Cana
Cílový bod: Encumeada
Stupeň obtížnosti: středně těžká až těžká trasa
Vzdálenost, kterou absolvujete pěšky: 10 km (přibližně 5 hodin)

Poslední túru tohoto zájezdu započnete na vyhlídce Bica da Cana. Zde nastoupíte na trasu vedoucí podél krásné levády k sedlu Encumeada. Po cestě vás budou doprovázet nádherné výhledy na hory a jejich nejvyšší vrcholky, projdete se třetihorním pralesem Laurissilva a překonáte i několik tunelů.

Divoká Madeira 55+ turistika pro seniory - foto 1

8. DEN: Odlet

Snídaně, transfer na letiště Funchal a odlet do Prahy.

POZNÁMKA:

  • Většinou se jedná o náročnější turistiku. Některé trasy mohou být až těžké s velkým převýšením.
  • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří jsou zvyklí na pohyb v horském prostředí a netrpí závratěmi. Účastníci by měli bez problému zvládnout i výstup z Pece na Sněžku.
  • Podmínkou je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je nízká treková bota.
  • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení. Vhodné je přibalit také pláštěnku a baterku.
  • Počet účastníků zájezdu: 15. Zájezd bude realizován pouze v malých skupinkách, které vám umožní maximálně a autenticky prožít tento nezapomenutelný ostrov.
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.
ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

  1. nespoutanou divokou přírodu
  2. málo objevené turistické trasy
  3. kouzelná městečka na pobřeží
  4. třetihorní prales Laurissilva
  5. túry kolem krásných levád

Kompletní ceník

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627