Hledat

Cvičení čchi-kung na Sicílii

Týden tradičního čínského cvičení u moře

Vydejte se s námi na Sicílii. Na našem aktivním zájezdu vás naučíme tisíce let staré cvičení čchi-kung, nazývané též uměním pěstování dlouhověkosti. více

V doprovodu šumění moře vás naučíme, krok za krokem, tajemství cvičení, které vám pomůže regenerovat tělo, mysl a posílit imunitu. Náš hotel Club Eloro 4* se nachází přímo na písečné pláži, váš relaxační týden si tak užijete se vším všudy.

Italská Sicílie je navíc báječným místem, kde čas plyne svým vlastním tempem. Najdete tu mnoho památek UNESCO, neskutečnou přírodu a typická města, která žijí jižanskou vášní a temperamentem. Neváhejte, tato dovolená bude stát za to!

Program

O cvičení Čchi-kung

„Zadržte zlo, dokud neexistuje, zrušte nemoc dříve, než se projeví.“, napsal ve svém díle Tao Te ťing čínský filozof Lao-c´. Přesně takové je cvičení čchi-kung, které je staré více než tisíce let.

Jeho původ je v tradiční čínské medicíně a doslovný překlad znamená práce s energií. Vychází z předpokladu, že v těle člověka plyne energie (čchi) po energetických drahách, tzv. meridiánech. Pokud narazí na překážku, čchi neproudí a může nastat nemoc.

Sestavy cviků čchi-kung dokáží energii (vnitřní sílu) kultivovat (kung), rozproudit v celém těle a energetické dráhy udržovat průchodné. Proto vás toto cvičení dokáže uvolnit, nabít energií a pozitivně naladit.

Cvičení čchi-kung je přisuzován pozitivní vliv na lidský organismus po tisíce let, a v tom se nic nezměnilo dodnes. V Číně však není čchi-kung praktikován pouze jako cvičení, ale hlavně jako nástroj pro uzdravení těla v případě mnoha nemocí, včetně těch vážných.

vaše lekce cvičení

Dnešní sedavý způsob života zdraví příliš neprospívá a jde mnoha neduhům naproti. Proto je důležité najít chvilku pro sebe a své zdraví. A kde jinde to jde lépe, než u moře?

Každý den vás čeká 1 lekce cvičení, o délce 60 – 90 minut, se zkušenou lektorkou. Všechny lekce budou probíhat v příjemném tempu tak, aby mu stačili všichni členové skupiny.

Cvičení je vhodné pro každého bez rozdílu věku, včetně klientů se zdravotními potížemi. Lekce jsou fyzicky nenáročné, zvládne je každý, kdo má chuť pracovat se svým tělem, dechem a myslí. Cviky provádí každý podle svých možností.

Účastníci programu získají informace o čchi-kung, osvojí si práci s dechem, s hybnou sílou v těle a naučí se základní sestavu cvičení.

POZNÁMKA

 • Doporučujeme si vzít s sebou pohodlné a prodyšné oblečení na cvičení (šortky, legíny, tričko, nátělník a mikinu na relaxaci), podložku na cvičení, lahev na vodu a ručník.
 • Změna hotelu vyhrazena

AKCE: Záloha jen 5.000 Kč za osobu. Platí na podzimní zájezdy konané po 1.9.2023 (při nákupu do 30.6.2023).

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena
Rezervovat

7. 6. – 14. 6. 2023

7 nocí

Polopenze

+ přikoupit
Plná penze, + přikoupit
All inclusive

letecky

Čínské cvičení na Sicílii

Akce

UVOLNĚNÁ MÍSTA, KLUBOVÁ KARTA ZDARMA
poslední 3 místa

22 490,-

Rezervovat
Rezervovat

12. 9. – 19. 9. 2023

7 nocí

Polopenze

+ přikoupit
Plná penze, + přikoupit
All inclusive

letecky

Čínské cvičení na Sicílii

Akce

záloha 5000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2023)

23 490,-

Rezervovat

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Sicílie – Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji ve 4* hotelu Club Eloro
 • polopenzi formou bufetu včetně vody a vína
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • minimálně 6 lekcí cvičení dle programu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Navíc k ceně zájezdu: ZDARMA

 • nadstandardní delegátská péče zaměřená na potřeby klientů 55+

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek od 8 990 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu
 • příplatek za plnou penzi od 2 790 Kč nebo all inclusive od 4 590 Kč dle délky pobytu
 • svoz na / z Letiště Václava Havla
 • cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie
 • (pokud je vyžadován) RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19
 • Povinný poplatek 5 eur/osoba/noc (3 eura dítě do 11 let) za klubovou kartu. V ceně klubové karty jsou zahrnuty lehátka a slunečník na pláži (od 3. řady), lehátka a slunečník u bazénu, dále karta zahrnuje využití posilovny, tenisových kurtů či animací. Poplatek je splatný na místě.
 • Další povinné poplatky: pobytová taxa 4 eura/den, hradí se pouze prvních 6 dní pobytu (celkem 24 eur). Poplatky jsou splatné na místě. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Ing. Dagmar Lužná

  Lektorka

  Pocházím z Olomoucka a jsem zakladatelkou olomouckého studia Luna. Zde se věnuji poradenské činnosti v oblasti léčebného stravování, které doplňuji lekcemi populárního cvičení čchi-kung. Toto tradiční čínské cvičení Zhineg Qi Gong (čchi-kung) je součástí mého života od roku 2011 a již řadu let vedu pravidelné lekce pro veřejnost. Své znalosti jsem čerpala taktéž na studijních cestách, které jsem podnikla k mistrům do Číny a Tibetu. Jsem autorkou a spoluautorkou šesti knih o výživě.

  Ráda vás naučím, jak se zbavit napětí v svém těle, jak si zlepšit imunitu i možnosti sebeléčení. Naučíte se jak si ulevit od bolesti a ztuhlosti či jak účinně zpomalit stárnutí.

ODLET DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Číslo letu Odlet Přílet Číslo letu Odlet Přílet
7. 6. – 14. 6. 2023ENT 8037. 6. 2023 14:40
Letiště Václava Havla Praha
7. 6. 2023 17:00
Letiště Catania Fontanarossa
ENT 80414. 6. 2023 17:55
Letiště Catania Fontanarossa
14. 6. 2023 20:20
Letiště Václava Havla Praha
12. 9. – 19. 9. 202312. 9. 2023
Letiště Václava Havla Praha
12. 9. 2023
Letiště Catania Fontanarossa
19. 9. 2023
Letiště Catania Fontanarossa
19. 9. 2023
Letiště Václava Havla Praha

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

HOTELY

 • Hotel Club Eloro

  SICÍLIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový Hotel Club Eloro se nachází v klidném prostředí městečka Marina di Noto na jihu Sicílie. Rozlehlá písečná pláž se nachází přímo u hotelu a doslova vybízí k báječné dovolené plné koupání, slunce a odpočinku. Letiště v Catanii je od hotelu vzdálené 88 kilometrů... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. aktivní dovolenou i odpočinek na pláži
 2. čchi-kung a jeho přínosy pro organismus
 3. kvalitní lektory
 4. možnost zajímavých výletů
 • KSS 26

  MAJESTÁTNÍ SOPKA ETNA A ROMANTICKÁ TAORMINA

  Návštěvu Etny si určitě nenechte ujít. Obvod její základny čítá až 140 kilometrů a její výška pak přes 3 330 metrů. Procházka k lávovému poli pod vrcholem kráteru tak pro vás bude nezapomenutelným zážitkem. Etna je od roku 2013 zapsána mezi přírodní památky světového dědictví UNESCO. Pro zájemce je připravena možnost fakultativně vyjet lanovkou a terénními vozy na Etnu (cca 67 EUR, není zahrnuto v ceně výletu).

  Dále navštívíte městečko Taormina, které je považováno za jedno z nejkouzelnějších a nejromantičtějších míst na světě. Pyšní se nádhernými výhledy, jednou z nejkrásnějších pláží a zachovalým řecko – římským amfiteátrem.

  Celodenní fakultativní výlet.

  Cena: Hotel Eloro 4* 65 EUR, hotel Sikania 4* – 75 EUR

 • Syrakusy a Ortygia

  Syrakusy (UNESCO) byly největším a hlavním městem Velkého Řecka – Magna Graecia. Během celodenního výletu se seznámíte s památkami připomínajícími jeho dávnou minulost: archeologickým nalezištěm Neapolis s řeckým divadlem, Heronovým oltářem, jeskyní Dionýsiovo ucho, nebo srdcem Syrakus – ostrovní části Ortygia s krásnou katedrálou.

  Při zpáteční cestě do hotelu Eloro 4*, zastávka v barokním městě Noto (UNESCO).

  Celodenní fakultativní výlet.

  Cena: Hotel Eloro 4* 50 EUR, hotel Sikania 4* – 75 EUR

 • 026 SIC

  Stará rybářská vesnička Marzamemi

  35 EUR

  Stará rybářská vesnička Marzamemi je vzdálena pouhých 30 minut jízdy od vašeho hotelu. Prohlédnete si staré rybářské domy, palác Villadorata a malý kostelík na hlavním náměstí. Příjemné odpoledne můžete zakončit nákupy, ochutnávkou rybích specialit v místních restauracích, nebo skleničkou vyhlášeného vína Nero d´Avola v některém z barů.

  Polodenní fakultativní výlet.

Kompletní ceník

Termín Počet nocí Cena za osobu 55+ ve dvoulůžkovém pokoji Cena za 3. osobu na přistýlce Příplatek za Plná penze, All inclusive Příplatek za jednolůžkový pokoj Cena za 1. a 2. dítě**

7. 6. – 14. 6. 2023

7 nocí

22 490,- 21 490,- +2 790,- +8 990,- 19 490,-

12. 9. – 19. 9. 2023

7 nocí

23 490,- 22 490,- +2 790,- +8 990,- 20 490,-

Další informace

 • Cena za osobu 55+ se vztahuje též na všechny osoby na smlouvě o zájezdu, kde je uvedena jako spolucestující alespoň jedna osoba ve věku 55+.
 • Cena za osoby mladší 55 let, které necestují alespoň s jednou osobou 55+ uvedenou na smlouvě o zájezdu, odpovídá ceně za osobu 55+ v jednotlivých termínech s příplatkem 2 500 Kč / pobyt / osoba.
 • Druhá osoba dítě /2-10,99 let/, ve dvoulůžkovém pokoji, nemá nárok na slevu z ceny.
 • * Cena za třetí dospělou osobu libovolného věku ve třílůžkovém pokoji, která doprovází alespoň jednu dospělou osobu 55+ . Třetí dospělá osoba ve třílůžkovém pokoji má nárok na slevu z ceny 900 Kč ze základní ceny dospělé osoby. Třetí lůžko je řešeno formou přistýlky.
 • ** Cena za 1. a 2.dítě: třetí nebo čtvrtá osoba dítě /2-10,99 let / ve tří a/nebo čtyřlůžkovém pokoji, která doprovází alespoň dvě dospělé osoby libovolného věku.
 • Hotel disponuje omezeným počtem jednolůžkových pokojů, proto doporučujeme včasnou rezervaci.
 • Infant do dvou let života /0-1,99/ platí pouze za letištní taxy ve výši 1 190 Kč, avšak cestuje bez nároku na hotelové lůžko a sedačku v letadle.
 • Možnost přikoupit plnou penzi za 2 730 Kč nebo all inclusive za 4 550 Kč na osobu.
 • Povinný poplatek 5 eur/osoba/noc (3 eura dítě do 11 let) za klubovou kartu. V ceně klubové karty jsou zahrnuty lehátka a slunečník na pláži (od 3. řady), lehátka a slunečník u bazénu, dále karta zahrnuje využití posilovny, tenisových kurtů či animací. Poplatek je splatný na místě.
 • Pobytová taxa 4 eura/den, hradí se pouze prvních 6 dní pobytu (celkem 24 eur). Poplatky jsou splatné na místě. Upozorňujeme, že výše pobytové taxy může být změněna v závislosti na vyhláškách místních úřadů.

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627