Napište nám rezervace@delfintravel.cz Rezervace +420 222 937 627

Servis CK +420 277 775 909

Hledat
Odběr novinek Odebírat

Cvičení čchi-kung na Sicílii

Týden tradičního čínského cvičení u moře

Vydejte se s námi na Sicílii. Na našem aktivním zájezdu vás naučíme tisíce let staré cvičení čchi-kung, nazývané též uměním pěstování dlouhověkosti. více

V doprovodu šumění moře vás naučíme, krok za krokem, tajemství cvičení, které vám pomůže regenerovat tělo, mysl a posílit imunitu. Náš hotel Club Eloro 4* se nachází přímo na písečné pláži, váš relaxační týden si tak užijete se vším všudy.

Italská Sicílie je navíc báječným místem, kde čas plyne svým vlastním tempem. Najdete tu mnoho památek UNESCO, neskutečnou přírodu a typická města, která žijí jižanskou vášní a temperamentem. Neváhejte, tato dovolená bude stát za to!

Program

O cvičení Čchi-kung

„Zadržte zlo, dokud neexistuje, zrušte nemoc dříve, než se projeví.“, napsal ve svém díle Tao Te ťing čínský filozof Lao-c´. Přesně takové je cvičení čchi-kung, které je staré více než tisíce let.

Jeho původ je v tradiční čínské medicíně a doslovný překlad znamená práce s energií. Vychází z předpokladu, že v těle člověka plyne energie (čchi) po energetických drahách, tzv. meridiánech. Pokud narazí na překážku, čchi neproudí a může nastat nemoc.

Sestavy cviků čchi-kung dokáží energii (vnitřní sílu) kultivovat (kung), rozproudit v celém těle a energetické dráhy udržovat průchodné. Proto vás toto cvičení dokáže uvolnit, nabít energií a pozitivně naladit.

Cvičení čchi-kung je přisuzován pozitivní vliv na lidský organismus po tisíce let, a v tom se nic nezměnilo dodnes. V Číně však není čchi-kung praktikován pouze jako cvičení, ale hlavně jako nástroj pro uzdravení těla v případě mnoha nemocí, včetně těch vážných.

vaše lekce cvičení

Dnešní sedavý způsob života zdraví příliš neprospívá a jde mnoha neduhům naproti. Proto je důležité najít chvilku pro sebe a své zdraví. A kde jinde to jde lépe, než u moře?

Každý den vás čeká 1 lekce cvičení, o délce 60 – 90 minut, se zkušenou lektorkou. Všechny lekce budou probíhat v příjemném tempu tak, aby mu stačili všichni členové skupiny.

Cvičení je vhodné pro každého bez rozdílu věku, včetně klientů se zdravotními potížemi. Lekce jsou fyzicky nenáročné, zvládne je každý, kdo má chuť pracovat se svým tělem, dechem a myslí. Cviky provádí každý podle svých možností.

Účastníci programu získají informace o čchi-kung, osvojí si práci s dechem, s hybnou sílou v těle a naučí se základní sestavu cvičení.

POZNÁMKA

 • Doporučujeme si vzít s sebou pohodlné a prodyšné oblečení na cvičení (šortky, legíny, tričko, nátělník a mikinu na relaxaci), podložku na cvičení, lahev na vodu a ručník.
 • Změna hotelu vyhrazena

AKCE: změna zájezdu až 14 dnů před odletem ZDARMA dle podmínek ZDE >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.

Vaším zájezdem vás může provázet:

 • Ing. Dagmar Lužná

  Lektorka

  Pocházím z Olomoucka a jsem zakladatelkou olomouckého studia Luna. Zde se věnuji poradenské činnosti v oblasti léčebného stravování, které doplňuji lekcemi populárního cvičení čchi-kung. Toto tradiční čínské cvičení Zhineg Qi Gong (čchi-kung) je součástí mého života od roku 2011 a již řadu let vedu pravidelné lekce pro veřejnost. Své znalosti jsem čerpala taktéž na studijních cestách, které jsem podnikla k mistrům do Číny a Tibetu. Jsem autorkou a spoluautorkou šesti knih o výživě.

  Ráda vás naučím, jak se zbavit napětí v svém těle, jak si zlepšit imunitu i možnosti sebeléčení. Naučíte se jak si ulevit od bolesti a ztuhlosti či jak účinně zpomalit stárnutí.

ODJEZD DO DESTINACE NÁVRAT DO ČR
TERMÍN Odjezd Příjezd Odjezd Příjezd

*výše uvedené časy jsou orientační. Přesné časy odletů / odjezdů obdržíte v pokynech, které vám budou před vaší cestou zaslány e-mailem.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

Během zájezdu můžete být ubytováni v některém z těchto hotelů:

 • Hotel Club Eloro

  SICÍLIE

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový Hotel Club Eloro se nachází v klidném prostředí městečka Marina di Noto na jihu Sicílie. Rozlehlá písečná pláž se nachází přímo u hotelu a doslova vybízí k báječné dovolené plné koupání, slunce a odpočinku. Letiště v Catanii je od hotelu vzdálené 88 kilometrů... více

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. aktivní dovolenou i odpočinek na pláži
 2. čchi-kung a jeho přínosy pro organismus
 3. kvalitní lektory
 4. možnost zajímavých výletů
 • KSS 26

  MAJESTÁTNÍ SOPKA ETNA A ROMANTICKÁ TAORMINA

  Návštěvu Etny si určitě nenechte ujít. Obvod její základny čítá až 140 kilometrů a její výška pak přes 3 330 metrů. Procházka k lávovému poli pod vrcholem kráteru tak pro vás bude nezapomenutelným zážitkem. Etna je od roku 2013 zapsána mezi přírodní památky světového dědictví UNESCO.

  Dále navštívíte městečko Taormina, které je považováno za jedno z nejkouzelnějších a nejromantičtějších míst na světě. Pyšní se nádhernými výhledy, jednou z nejkrásnějších pláží a zachovalým řecko – římským amfiteátrem.

  Celodenní fakultativní výlet.

  Cena: cca 80 EUR (ceny budou upřesněny na začátku roku 2024)

 • Syrakusy a Ortygia

  Syrakusy (UNESCO) byly největším a hlavním městem Velkého Řecka – Magna Graecia. Během celodenního výletu se seznámíte s památkami připomínajícími jeho dávnou minulost: archeologickým nalezištěm Neapolis s řeckým divadlem, Heronovým oltářem, jeskyní Dionýsiovo ucho, nebo srdcem Syrakus – ostrovní části Ortygia s krásnou katedrálou.

  Při zpáteční cestě do hotelu Eloro 4*, zastávka v barokním městě Noto (UNESCO).

  Celodenní fakultativní výlet.

  Cena: cca 60 EUR (ceny budou upřesněny na začátku roku 2024)

 • 026 SIC

  Stará rybářská vesnička Marzamemi

  cca 45 EUR

  Stará rybářská vesnička Marzamemi je vzdálena pouhých 30 minut jízdy od vašeho hotelu. Prohlédnete si staré rybářské domy, palác Villadorata a malý kostelík na hlavním náměstí. Příjemné odpoledne můžete zakončit nákupy, ochutnávkou rybích specialit v místních restauracích, nebo skleničkou vyhlášeného vína Nero d´Avola v některém z barů.

  Polodenní fakultativní výlet.

Kompletní ceník

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627