Hledat

Costa del Azahar

Jedny z nejkrásnějších pláží Španělska

Vydejte se s námi na dovolenou do města Gandia na španělském pobřeží pomerančového květu, známém jako Costa del Azahar. více

Právě nekonečné sady pomerančovníků daly jméno této části Španělska, která se pyšní i jedněmi z nejkrásnějších pláží v zemi. Jsou takřka nekonečné, výjimečně čisté a opečovávané. Stejně jako zdejší města a městečka plná šarmu a historie. Co jiného si přát pro svou odpočinkovou dovolenou?

Costa del Azahar a jedny z nejkrásnějších pláží Španělska

Jedinečný relax v Gandii

Město Gandia, druhé největší v oblasti Valencie, je ceněno pro svou širokou pláž s vysokou kvalitou vyhřátého písku a teplé Středozemní moře.

Přímořská část města je prodchnuta pohodou a působí malebně a uvolněně. Tuto harmonii si nejlépe vychutnáte na promenádě, která je jako stvořená k procházkám při západu slunce a za doprovodu šplouchání mořských vln.

Kromě obdivované pláže najdete v Gandii i půvabné historické centrum, kterému dominuje palác proslulého rodu Borgiů. A nebylo by to to pravé Španělsko bez řady restaurací a barů, kde si můžete vychutnat dovolenou doslova plnými doušky.

Když se vydáte do vnitrozemí, za hranicemi města natrefíte na pozvolna zvedající se zelené hory. Na jejich úpatí se rozkládají rozlehlé sady pomerančovníků a vinice. V Gandii se opravdu nudit nebudete.

Valencie - tradice i moderní současnost

Valencie je hlavním městem stejnojmenného regionu a zároveň třetím největším městem Španělska. Jeho historie sahá až k římské okupaci iberského poloostrova. Dnes je to rychle se vyvíjející moderní město, které však neztratilo nic ze své neokázalé krásy s nádechem historie a tradic.

Městu dominuje honosná katedrála s osmibokou věží, v níž je uchováván kalich ze zlata a achátu, který by mohl být údajně samotný Svatý grál…

Tato oblast, na okraji Iberského pohoří, oplývá půvabným přírodním bohatstvím. Setkáte se tu s říčními mokřady a krasovými jeskyněmi nebo panenskými plážemi s písečnými dunami.

více >>

Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Hotel Poznámka Cena

odjelo

25. 9. – 7. 10. 2023

11 nocí

13 dní

Polopenze

letecky

Costa del Azahar - hotel Gandía Palace 4* (let Valencie)

odjelo

HOTELY

 • Hotel Gandía Palace

  COSTA DEL AZAHAR

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotel Gandía Palace se nachází v Gandii, jen malý kousek od překrásné písečné pláže. Je ceněn pro svůj komfort, přátelskou atmosféru a vysokou kvalitu stravovacích služeb. Koncem roku 2021 prošel hotelu částečnou rekonstrukcí a je připraven přivítat své hosty svěže a v novém. Vzdálenost hotelu od letiště v Murcii je přibližně 210 km, vzdálenost od letiště ve Valencii přibližně 80 km... více

Informace o dopravě najdete na stránce hotelu

 • Hotel Gandía Palace

  COSTA DEL AZAHAR

  DETAIL

  Čtyřhvězdičkový hotel Gandía Palace se nachází v Gandii, jen malý kousek od překrásné písečné pláže. Je ceněn pro svůj komfort, přátelskou atmosféru a vysokou kvalitu stravovacích služeb. Koncem roku 2021 prošel hotelu částečnou rekonstrukcí a je připraven přivítat své hosty svěže a v novém. Vzdálenost hotelu od letiště v Murcii je přibližně 210 km, vzdálenost od letiště ve Valencii přibližně 80 km... více

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. perfektně udržované široké pláže s jemným pískem
 2. čisté moře s pozvolným vstupem
 3. výlety za historií, přírodou i moderní tváří Španělska
 4. příjemnou atmosféru letoviska Gandia
 • VZNEŠENÁ VALENCIE

  50 EUR

  Hlavní město regionu se může pyšnit dlouhými dějinami plnými zvratů. Nyní patří k jedněm z největších a nejbohatších měst španělského království. Během prohlídky města uvidíte spletité uličky čtvrti Barrio del Carmen, náměstí Plaza del Ayuntamiento, či slavnou Katedrálu s osmibokou věží, ve které je uchováván kalich ze zlata a achátu Santo Cáliz, který by údajně mohl být samotným Svatým grálem! Dále vás čeká návštěva akvárií v působivém komplexu L’Oceanogràfic.

  Minimální počet účastníků: 20

 • GANDiA

  15 EUR

  Vydejte se s námi na výlet po okolí*. Váš delegát vás doprovodí  do centra letoviska Gandia a doporučí vám malebná zákoutí a další místa, která byste ve městě neměli minout. Poté se již sami vydáte na průzkum centra. Návrat do hotelu individuální.

  *využití MHD, klienti si hradí jízdné tam i zpět.

 • BENIDORM – „ŠPANĚLSKÉ MIAMI“

  38 EUR

  Jižně od města Gandia leží jedno z nejpůsobivějších turistických letovisek Evropy. Město Benidorm, které bylo ještě před 40 lety poklidnou vesničkou s kachlovým kostelem. Za pár desítek let se z něj stalo tzv. „španělským Miami“. Impozantní výškové budovy na každém kroku a subtropické klima skutečně působí tak trochu jako z jiného kontinentu. I zde však nalezneme několik překrásných dlouhých pláží se zlatým pískem, a hlavně spoustu zábavy. Cestou se zastavíte v historické vesnici Altea na skalnatém výběžku Peñón de Ifach, ze kterého je krásný výhled na celé pobřeží. Malebná vesnice se strmými uličkami, bílými domky, kostelem s modrou kupolí a záplavou květin přímo láká k procházce či posezení v jedné z mnoha venkovních kaváren.

   

  Minimální počet účastníků: 16

 • ROMANTICKÁ XÁTIVA A PALÁC HRABAT Z CERVELLÓNU – „VALENCIJSKÁ ALHAMBRA“

  50 EUR

  Celodenní výlet do sídelních měst rodu Borgiů ve vnitrozemí. Malebná Xátiva se může pyšnit množstvím paláců, honosných chrámů, nádherných patií i gotických fontán, které jsou svědectvím o slávě města již od dob raného středověku. V renesanční budově Královského špitálu jsou dnes k vidění působivé sbírky obrazů, zejména kuriózní portrét Filipa V., který je zavěšen hlavou dolů jako pomsta za vypálení města za války o španělské dědictví. Dominantou je pak hrad, který se zvedá vysoko nad městem. Z jeho mohutného opevnění se nabízí nádherný pohled do údolí i na okrové střechy domů a špičky kostelů.

  Palác rodu Borgiů, hrabat z Cervellónu nad půvabným historickým městem Anna je jedním z architektonických skvostů oblasti Valencie. Monumentální nádvoří a interiéry vybudované za maurského období, dekorované bohatými mozaikami, kazetovými stropy a štukovou výzdobou, to vše dává paláci oprávněnou přezdívku „Valencijská Alhambra“. Toto velkolepé sídlo původně již z 12. a 13. století bylo několikrát upravováno vkusu jeho vznešených majitelů, na působivosti mu to však jen přidalo. Komplexu přiléhá kaple Santa Ana a malebná vodní kaskáda z laguny Anna.

   

  Minimální počet účastníků: 16

..pokračování z úvodní strany.

Valencijské delikatesy

O proslulosti španělské kuchyně dozajista nemusíme dlouze vyprávět. Mezi nejvyhlášenější valencijská jídla patří zejména místní verze paelly, nebo také fideuá, specialita z plodů moře. Ta se vaří z dlouhých vlasových nudlí místo rýže.

Ochutnat tu můžete i regionální obdobu pizzy zvanou coques.

K ochlazení v horkém počasí se pije tradiční nápoj horchata z tygřích ořechů, který se podává nejčastěji se sladkým pečivem fartón.

Valencie je také proslulou vinařskou oblastí.

REFERENCE NAŠICH KLIENTŮ

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
22
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
466

Chcete dostávat aktuální informace o cestování, novinkách či akcích? Přihlaste se k odběru našich e-mailů.

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627