Hledat

Čína

Velkolepý poklad Dálného východu

V zemi, kde se snoubí vysoká pohoří, vyprahlé pouště i zářivě zelená rýžová pole, se nachází kolébka těch nejstarších civilizací. více

Civilizací, jež se zde vyvíjely po dlouhá staletí a zanechaly po sobě skvostné historické památky, nad nimiž se tají dech celému světu. A i když se dějiny pomalu dostávají do pozadí a ustupují supermoderním městům a proskleným mrakodrapům, ukrývá Čína stále úžasná tajemství, která do zapomnění jen tak neupadnou. Vydejte se s námi proti proudu času a objevte stále živoucí tradice a kulturu země, která si po staletí udržuje svůj jedinečný charakter.

 

Program

1. den: ODLET PRAHA - ŠANGHAJ

Odlet z Prahy do Šanghaje s leteckou společností Qatar airways.

2. den: ŠANGHAJ

Přílet do Šanghaje v odpoledních hodinách místního času. Transfer do hotelu, ubytování.

3. den: ŠANGHAJ

Čeká vás celodenní prohlídka moderního a zároveň také nejlidnatějšího města Číny – Šanghaje. Navštívíte nádhernou, přes 400 let starou čínskou zahradu Yu Yuan, slavný buddhistický Chrám jadeitového Buddhy (Jade Buddha Temple). Vydáte se po rušné promenádě Nanjing Road, která je hlavní nákupní ulicí v Šanghaji a také jednou z nejrušnějších nákupních ulic na světě. Na konci dne budete mít volný čas na procházku po místním nábřeží řeky nazývaném Bund, kde západní banky vystavěly svá honosná sídla. Na zdejší promenádu si chodí místní po ránu zacvičit a večer naopak posedět v některé z místních příjemných restaurací.

Fakultativně možnost večerní plavby lodí po řece Huangpu. Během plavby můžete obdivovat osvětlené město a jeho super moderní mrakodrapy. (nabídka na místě u průvodce, za poplatek cca 30 USD)

4. den: SUZHOU

Navštívíte známé město Suzhou, které je lemováno vodními kanály, jež na mnoha místech nahrazují klasické ulice. Díky mnoha mostům a lávkám, které jsou zde vystavěny, se tomuto romantickému městu též přezdívá “Benátky Orientu”. Místním unikátem je více jak 200 malebných a udržovaných čínských zahrady. Prohlédnete si historickou ulici Pingjiang Road a zastavíte se také v továrně na výrobu hedvábí, jehož produkcí je Suzhou proslulé. Návrat do Šanghaje.

Večer si pak užijete návštěvu proslulé akrobatické show.

5. den: ŠANGHAJ - GUILIN

Dnes se rozloučíte se Šanghají. Projdete se bohatou nákupní a zábavní čtvrtí Xintiandi, která je plná nejrůznějších restaurací a barů a navíc je určená pouze pro pěší. Podíváte se i do slavné šanghajské čtvrti nazývané Francouzská čtvrť (French Concessions). Zdejší romantické domy byly postaveny pro francouzské přistěhovalce a ulice jsou posety malými obchůdky. Poté vás již čeká transfer na letiště a odlet s obědem na palubě letadla do města Guilin.

Transfer do hotelu a ubytování.

6. den: LONGSHENG A ZHUANG

Vydáte se do blízkého města LongSheng, které proslulo díky fascinujícím rýžovým terasám nazývaným také jako “Dračí hřbet”. Tato políčka byla zbudována před více jak 800 lety a dodnes jsou považována za zemědělský div světa. Poté vás čeká návštěva v místní vesničce Zhuang. Večer návrat do města Guilin.

7. den: PLAVBA PO ŘECE LI

Užijete si jedinečný lodní výlet z Guilinu do malé vesnice Yangshuo. Plavba po řece Li se klikatí nádhernou krajinou, z níž vystupují homolovité kopečky, kolem se zelenají rýžová políčka a bují tropická vegetace. Okolní scenérie patří k těm nejkrásnějším, které v Číně můžete spatřit. V Yangshuo si potom prohlédnete nejstarší ulici West Street a také místní tradiční vesnici. Večer návrat do města Guilin.

8. den: XI´AN

Po snídani vás čeká transfer na letiště a přelet do Xi’anu (Si-an), hlavního města provincie Shaanxi (Šen-si). Xi’an leží ve střední Číně v oblasti, která je považována za kolébku čínské civilizace a díky své bohaté historii je doslova nabitá památkami. Navštívíte zde krásnou buddhistickou Pagodu divoké husy (Small Wild Goose Pagoda) a zažijete ukázku tradiční čínské kaligrafie, která je zde proslulá. Den v Xianu zakončíte procházkou po muslimské čtvrti se změtí typických uliček, stánků s pouličním občerstvením a maličkých krámků navozujících náladu tradičního arabského bazaru.

9. den: TERAKOTOVÁ ARMÁDA

Tento den navštívíte jeden z největších pokladů spjatých s velkolepými čínskými dějinami, hrobku 1. císaře dynastie Qin, který dokázal sjednotit Čínu. Toto mauzoleum je známé pod jménem Terakotová armáda, neboť je zde pod zemí pohřbená armáda více jak 8 000 terakotových válečníků tvořící posmrtný doprovod císaře. Terakotová, neboli hliněná armáda, byla objevena zcela náhodou místními farmáři roku 1974 a od této doby, kdy probíhají vykopávky, si vysloužila označení “osmý div světa” a byla zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Odpoledne se vydáte rychlovlakem do Pekingu.

Transfer do hotelu a ubytování.

10. den: VELKÁ ČÍNSKÁ ZEĎ

Navštívíte jeden ze sedmi divů světa – Velkou čínskou zeď. Tato velkolepá stavba měla chránit zemi před mongolskými nájezdy a její dnešní celková délka činí neskutečných 8 851 km. V Pekingu si poté prohlédnete supermoderní sportovní areál, kde se odehrávaly Letní olympijské hry v roce 2008. Nebude chybět architektonicky zajímavý národní stadion známý pod názvem “Ptačí hnízdo” nebo futuristické plavecké centrum ve tvaru kostky.

11. den: PEKING

Dnešní den strávíte v Pekingu. Pěšky se vydáte na slavné náměstí Nebeského klidu, které bylo místem mnoha důležitých událostí v historii Číny a je také srdcem celého Pekingu. Navštívíte slavné Zakázané město a také známý Chrám nebes. Užijete si projížďku tradiční rikšou rušnými ulicemi se zastávkou na oběd u čínské rodiny, kde vám naservírují výtečné čínské knedlíčky.

Večer se můžete těšit na návštěvu Kung-Fu show.

12. den: PEKING - ODLET

Poslední den v Číně strávíte návštěvou Letního paláce v Pekingu, který sloužil jako sídlo císařů dynastie Qing. Palácový komplex je starý více jak 800 let a obklopuje ho obrovské, uměle vybudované jezero. Po prohlídce chrámu se ještě projdete po známé ulici Wangfujing, která je nákupním srdcem celého Pekingu se spoustou trhů, restaurací či barů. V jedné z místních restaurací si vychutnáte proslulou pekingskou kachnu. Poté transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

13. den: PŘÍLET DO PRAHY

Poznámka

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 18.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku uzavření některých oblastí z rozhodnutí místních úřadů apod.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky/letenek či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu/platnosti víza minimálně o 6 měsíců!

Proč s námi

 • Náš delegát se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Číny a zároveň relaxovali. Žádná náročná honička Vás nečeká ☺
Rezervovat Termín Délka Stravování Doprava Poznámka Cena
PŘIPRAVUJEME NOVÉ TERMÍNY.

Letecká přeprava – obecné podmínky

Letecká přeprava je zajišťována charterovými lety smluvních leteckých společností, příp. jejich pravidelnými linkami. Platné časy odletu a příletu jsou uvedeny v pokynech na cestu.

Jednotlivá místa v letadle jsou přidělována cestujícím leteckou společností a CK bohužel nemůže předem zaručit přidělení vámi preferovaného místa v letadle. Z tohoto důvodu doporučujeme dostavit se na letiště 2 hodiny před plánovaným odletem.

Letový řád může být z technických důvodů dopravcem změněn, a to i jen několik hodin před odletem. Cestovní kancelář tyto změny nemůže ovlivnit. V případech, kdy letecká společnost případnou změnu času oznámí, jsou všichni klienti informováni na kontaktech uvedených ve smlouvě o zájezdu. Prosíme, mějte v den odletu a příletu zapnutý mobilní telefon, aby bylo možné se s Vámi telefonicky spojit.

Letecká společnost odbavuje cestující na základě jmenného seznamu zaslaného cestovní kanceláří. Odbaveni budete na základě předložení svého cestovního dokladu.

U leteckých zájezdů je první a poslední den určen k přepravě klientů do cílové destinace, nikoli k vlastní rekreaci.

Za poškození nebo ztrátu zavazadla při letecké přepravě přebírá plnou odpovědnost letecká společnost. Pokud dojde ke škodě, musí být tato skutečnost nahlášena ihned po příletu na příslušném místě na letišti a sepsán protokol (P.I.R.), který je potřebný pro další jednání s leteckou společností. Náklady spojené s vyřizováním reklamace nese klient. Dojde-li v průběhu letecké přepravy k poškození či ztrátě zavazadla, je nutné, aby cestující tuto skutečnost nahlásil ihned po příletu příslušnému pracovišti na letišti, kde bude sepsán reklamační protokol, nezbytný pro další jednání s leteckou společností. Za poškození či ztrátu zavazadla nenese cestovní kancelář odpovědnost.

Podrobný přepravní řád smluvních leteckých společností je k dispozici na https://www.delfintravel.cz/dokumenty-ke-stazeni/.

POZOR! ZMĚNY V BEZPEČNOSTNÍ KONTROLE ODBAVENÝCH ZAVAZADEL

V rámci zvyšování ochrany cestujících a v souladu s platnou legislativou Evropské unie provádí pracovníci bezpečností kontroly na Letišti Václava Havla Praha od 15. 5. 2017 detekční kontroly uvnitř zapsaných zavazadel. Během tohoto procesu mohou být některá zavazadla otevřena a fyzicky zkontrolována na přítomnost stopových prvků po výbušninách. Postup má chránit cestující a předejít naložení výbušných látek do nákladního prostoru letadla. Abyste předešli možnému poškození zavazadla při detekční kontrole, je nejlepší používat kufry s tzv. TSA zámky (jsou označeny červeným diamantem) balící fólie či visací zámky, které je možné přeštípnout bez poškození zavazadla. Více informací na stránkách Letiště Václava Havla: http://www.prg.aero/kontrola/

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT

 1. Jeden ze sedmi divů světa – Velkou čínskou zeď
 2. Typický ruch čínských velkoměst
 3. Nádherné chrámy a tradiční asijskou architekturu
 4. Svěže zelená rýžová pole a políčka
 5. Úžasnou a neopakovatelnou atmosféru Dálného východu
 6. Dechberoucí mauzoleum známé pod jménem Terakotová armáda

PRAKTICKÉ INFORMACE

1. Základní informace

Hlavní město: Peking

Rozloha: 9 596 960kmz toho 2,82% vodní plochy

Počet obyvatel: přibližně 1,413 mld.

Jazyk: čínština (tzv. mandarínština)

Státní zřízení: Lidově demokratická republika

Měna: čínský jüan (CNY), oficRenminbi (RMB)

Telefonní předvolba: +86

Nejvyšší bod: Mount Everest (8 844,43 m. n. m.)

2. Cestovní doklad

Váš cestovní pas musí být platný ještě 6 měsíců po skončení platnosti požadovaného čínského víza.

Cestovní pas musí být v dobrém stavu a musí obsahovat minimálně dvě zcela volné po sobě jdoucí strany určené pro víza. Pokud je žádost podávána v době, kdy žadatel drží jiné platné čínské vízum, je nutné při podání žádosti na toto upozornit a předložit předchozí vízum ke zneplatnění.

Pozn. pokud máte v pase razítka států: Sýrie, Turecko, Írán, Irák, Tunisko, Egypt, Jemen, Libye, Afghánistán nebo Pákistán – bude Vaše žádost více a déle prověřována a je pravděpodobné, že budete pozván/a k osobnímu pohovoru. Proto doporučujeme vyřídit pro čínská víza zvláštní pas.

3. Turistická víza

Pro vstup do země je nutností vlastnit turistická víza, která uděluje Vízové centrum ČLR v Praze.

Dovolujeme si upozornit, že turistická víza nelze zakoupit na místě, proto je nezbytně nutné si je vyřídit s předstihem již před odletem.

Cestovní kancelář nabízí zprostředkovat podání žádosti klientů na Vízovém centru. Poplatek Vízovému centru za vystavení víza  je hrazen v cestovní kanceláři spolu se zájezdem. V dostatečném časovém předstihu budete vyzváni k vyplnění formuláře/podrobného osobního dotazníku, předložení fotografie a Vašeho pasu, aby bylo možné za Vás žádost na Vízové centrum předložit. Cestovní kancelář zasílá účastníkům emailem pomocný návod k vyplnění poměrně rozsáhlé žádosti o víza.

Pas žadatele o vízum zůstává po dobu zpracování žádosti na Vízovém centru. V případě nedodání kompletních dokladů do požadovaného data nenese naše CK zodpovědnost za případné následky z toho plynoucí. Rozhodnutí o udělení víza je zcela v kompetenci zastupitelských úřadů, orgánů příslušného státu, a CK neodpovídá za rozhodnutí příslušného úřadu o případném neudělení víza.

Podmínkou u víz do Číny je české občanství. Cizinci musí o víza žádat na Vízovém centru osobně!

DOPORUČUJEME: dvojstranu pasu s Vašimi údaji a čínské vízum v pase si okopírujte i na cestu s sebou, pro případ, že byste v destinaci ztratili Váš cestovní pas.

4. Platba kartou

Čínská měna se nazývá juan, zkr. CNY nebo RMB  (v překladu yüan znamená lidové peníze). Čínský juan není volně směnitelnou měnou, výměnu peněz vyřešíte snadno po příletu do Číny ve směnárně či na hotelu. Váš průvodce Vám doporučí nejvhodnější místo a čas

Doporučujeme peníze směnit hned na letišti, ve vašem hotelu či ve směnárně. V menších městech se směnárny nevyskytují.

Doporučujeme dostatečnou hotovost s sebou, nejlépe americké dolary. Výběr z bankomatu je možný, nicméně pouze ve větších městech. Jeden čínský juan jsou cca 3 české koruny.

Čína akceptuje karty Visa, Master Card, American Express a Diners Club, ale pouze ve větších městech a dražších obchodech.

Výběr peněz je možný v celostátních bankách

Na letišti, či v hotelu počítejte s vyššími poplatky

https://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_devizoveho_trhu/denni_kurz.jsp

5. Ceny

Běžná restaurace 30-60 Jüanů

Lepší restaurace 80-150 Jüanů

Cola – 3-6 Jüanů

Voda 0,33l – 2 Jüany 

6. Dovoz hotovosti

Zajištění finančních prostředků pro cestu do ČLR je nutné prokazovat při žádosti o čínské turistické vízum. Dovoz i vývoz valut není nutné deklarovat, pokud hotovost není větší než 5 000 USD. Dovoz a vývoz hotovosti větší než 5 000 USD je třeba deklarovat.

7. Celní předpisy

Omezení pro kabinová zavazadla
Cestující na linkách odlétajících z letišť v ČLR nesmí dopravovat v kabinovém zavazadle žádné tekutiny nebo pasty/krémy/gely, v případě kosmetiky platí pravidlo max. 150 ml objemu a všechna balení bývají podrobena čichové a vizuální prohlídce. Toto opatření se týká i tekutých léků. Veškeré tekutiny, jejichž obsah uvedený limit přesahuje, musí být přepravovány v zavazadlovém prostoru letadla. Platí také zákaz přepravy zapalovačů a zápalek včetně zavazadel v nákladovém prostoru.

Cestující nesmí převážet na palubě letadla žádné alkoholické nápoje (v lahvích ani v kovových obalech). Alkoholické nápoje mohou být převáženy pouze v zavazadlovém prostoru letadla. Toto opatření se nevztahuje na alkoholické nápoje zakoupené v bezcelních obchodech letiště, které budou obchodem speciálně zabalené. V případě porušení výše uvedených pravidel jsou nápoje bez náhrady zabaveny.

8. Bezpečnost

Pro západní cizince je Čína bezpečné místo, s nízkou kriminalitou, avšak běžní jsou tu kapsáři – nejčastěji na nádražích, v metru či v památkách. Doporučujeme nenosit s sebou cennosti a větší obnos peněz

Ráno a v noci je tu stejně bezpečno jako přes den.

9. Důležitá telefonní čísla

Policie: 110

Záchranná služba: 120

Hasiči: 119

Dopravní nehody: 122

10. Zdraví

Úroveň zdravotních zařízení, až na největší města ČLR, není příliš vysoká. Některá zdravotnická zařízení mohou vyžadovat uhrazení zálohy ještě před ošetřením. Důrazně proto doporučujeme uzavření cestovního pojištění.

Voda z kohoutků v Číně není pitná! Proto doporučujeme vodu balenou.

Lepší je mít s sebou antibakteriální gel na ruce, protože ne vždy je možné si je umýt.

11. Očkování

Čínská lidová republika nevyžaduje pro vstup na své území žádná povinná očkování. Lékaři přesto doporučují podstoupit alespoň základní cestovní vakcinaci jako je očkování proti žloutenkám typu A + B a očkování proti břišnímu tyfu.

Před cestou doporučujeme konzultovat očkování s lékařem centra cestovní medicíny, který Vám zkontroluje platnost Vašich očkování, připraví individuální očkovací plán a poradí s ochranou Vašeho zdraví na cestách.

12. Léky

Pokud máte s sebou osobní léky na předpis, správně byste měli mít kopii receptu přeloženého do angličtiny nebo dopis v angličtině od vašeho lékaře potvrzující, že se tímto lékem léčíte. Zároveň mějte léky v originálním balení, na kterém bude napsáno vaše jméno.

13. Cestovní zavazadla

Ideálním zavazadlem je kufr střední velikosti, k tomu příruční tašku či batůžek na denní výlety.

14. Co si zabalit sebou

Hodit se Vám tak bude lehké letní oblečení, ale též trička či košile s dlouhými rukávy a větrovka či lehký kabátek pro Peking či pro přejezdy autobusem a do letadla (dlouhé kalhoty, mikina, šátek apod.).

Někdy prší, takže si přibalte pláštěnku či deštník.

Doporučujeme pohodlnou obuv, přibalte si i pokrývku hlavy, sluneční brýle a plavky (budete-li chtít využít bazénu, kterým disponují některé hotely v rámci programu).

15. Počasí

Vzhledem k počasí je nejvhodnějším obdobím k návštěvě Číny jaro (od března do května) a podzim (od září do časného listopadu).

Podzim se vyznačuje mírnými teplotami, ale stále ještě slunečnými dny. Září už není tak horké jako červenec a srpen, je to tedy vhodné a velmi příjemné období pro poznávání země. V Šanghaji se připravte na teplejší počasí (průměrná teplota zpravidla cca 24-26°C) než Pekingu, kde se průměrná teplota v září pohybuje zpravidla okolo 21-23°C, vzhledem k zeměpisné šířce.

16. Stravování

Čínská kuchyně je úplně jiná, než ta, kterou znáte z Evropy. Mezi tradiční suroviny patří hovězí a vepřové maso, chilli, asijské nudle či rýže. Dále pak zelenina, tofu, knedlíčky nebo mořské plody.

Můžete se zde stravovat v drahých restauracích či jednoduchých stáncích, kde nejenom ušetříte, ale také se skvěle najíte. Je zde také typické jíst jídlo hůlkami nikoliv příborem.

Číňané nejsou zvyklí vařit si doma, tudíž jídlo v restauraci 3x denně je běžná rutina.

V čínských restauracích se objednává několik chodů najednou a všechny se servírují doprostřed stolu.

Číňané od Vás neočekávají žádné spropitné. Naopak se ještě budou divit, když jim budete dávat peníze navíc.

17. Časový posun

Vzhledem k času v ČR je čínský čas posunut kupředu o 7 hodin v zimě a o 6 hodin v době letního času.

18. Elektrické napětí

Vzhledem k tomu, že v Číně používají více druhů zásuvek (záleží na regionu), tak doporučujeme mít s sebou vhodný cestovní adaptér / redukci zásuvky.

Elektrické napětí je zde 220 V

19. Náročnost programu

Program v Číně je uzpůsoben věkovému složení skupiny, nicméně ho doporučujeme těm, kteří jsou zvyklí na aktivní pohyb a procházky. Každý den absolvujete program v kombinaci autobusové dopravy + pěších procházek, součástí programu jsou také 2 místní přelety.

Kompletní ceník

Doporučujeme

Přehled dalších zájezdů

PROČ DOVOLENÁ S NÁMI?

KLIENTŮ
ROČNĚ
13 000
LET
NA TRHU
19
VLASTNÍCH
ZÁJEZDŮ
103
CHARTEROVÝCH
LETŮ
427

Chcete dostávat aktuální informace? přihlášení k newsletteru

Chcete pomoci s výběrem? Zavolejte nám! 222 937 627